To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

„Człowiek i przyroda” – efekty warsztatów filmowych

Wybitni filmowcy w Fundacji

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Mazurskie Warsztaty Filmowców Amatorów Giżycko 2016 pod hasłem „Człowiek i przyroda” – wspólnie z Gdyńską Szkołą Filmową. Uczestników warsztatów z Olsztyna, Mrągowa, Orzysza, Gołdapi, Giżycka i Tychów wyłoniliśmy wcześniej w konkursie. Zajęcia prowadzili dwaj wybitni filmowcy – Jacek Bławut  i  Sławomir Pułtyn. Warsztaty odbywały się latem w Giżycku – zarówno w formie niezwykle ciekawych zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Oczywiście – zgodnie z przesłaniem tego przedsięwzięcia – dominował temat ekologiczny. Efektem tych bezpłatnych warsztatów była praca nad krótkimi etiudami przygotowanymi przez uczestników podzielonych na małe zespoły.

Pod koniec września spotkaliśmy się ponownie. W siedzibie naszej Fundacji – tuż po 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni  – pojawił się Dyrektor Pan Leszek Kopeć (Prezes Pomorskiej Fundacji Filmowej Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Festiwalu Filmowego w Gdyni), wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej Pan Jerzy  Rados oraz znany reżyser, wykładowca   Pan Robert Gliński.  Obecni byli też uczestnicy warsztatów,  zaproszeni goście i lokalne media. Zobaczyliśmy trzy krótkie filmiki: jeden – stanowiący swoistą reklamówkę warsztatów autorstwa Wiesława Jackowskiego, drugi – etiudę przygotowaną przez Wiesława Jackowskiego i (zdjęcia także Wera Chodanionek) pt. „Śmieć” oraz trzeci autorstwa giżycczanina  Przemysława Fursewicza  pt. „Twierdza”.  Filmiki oceniane były przez naszych szacownych gości. Autorzy otrzymali mnóstwo cennych wskazówek, a pozostali uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać o sztuce filmowej, szczególnie w kontekście ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłości kontynuować to niecodzienne przedsięwzięcie. Organizacja pierwszych Mazurskich Warsztatów Filmowców Amatorów była możliwa  dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.  


„Śmieć”
„Twierdza”