To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Piękna działka 2016

Jesień to dobry czas na podsumowania – zwłaszcza wśród działkowiczów, którzy kończą zbierać plony i przygotowują swoje ogrody do zimy. Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku Polskiego Związku Działkowców tradycyjnie – jak co roku – rozstrzygnął konkurs na najpiękniejszą działkę w roku 2016. Ogłoszenie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce w hotelu „Wodnik” pod koniec września.

Jako że są to największe Ogrody w Giżycku, nagrody przyznawane były w czterech  sektorach. Zatem  w sektorze pierwszym wyróżnienia otrzymali: Władysław Bester, Barbara Rudat i Beata Kopcych; w sektorze drugim – Jan Skociński, Waldemar Wawrocki, Dorota Wójcik; w sektorze trzecim – Kazimierz Martyniuk, Wiesława Kisiel, Janina Schroder, zaś w sektorze czwartym – Stanisław Krajewski, Czesław Szyszko i Małgorzata Bielańczuk. Nagrody przekazał Sklep Ogrodniczy „U Marka” w Giżycku oraz nasza Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Spotkanie było też okazją do przekazania bieżących informacji dotyczących działalności Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pracy Zarządu w składzie: Andrzej Urbaniak – Prezes Zarządu, Paweł Chwastek – I Wiceprezes, Adam Bonisławski – II Wiceprezes, Anna Aszemborska, Zbigniew Leszczyński, Eugeniusz Metka, Tadeusz Drzazga, Krzysztof Kwiatkowski, Jan Fatyga – członkowie oraz Krystyna Baniewska – księgowa, Andrzej Tiesler – gospodarz ogrodów, Ryszard Oniszczuk – instruktor ogrodowy.   

W trakcie uroczystości był też miły akcent dotyczący Fundacji. Prezes FOWJM Jolanta Piotrowska otrzymała podziękowania za 20-letnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Była to też dobra okazja do podkreślenia wzajemnej doskonałej współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Działkowców - Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku a Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Piękne i pożyteczne enklawy zieleni w mieście to duży wkład tutejszych mieszkańców w zachowanie i pielęgnację środowiska naturalnego, co zaznaczyli w swoim wystąpieniu zarówno Pan Prezes Andrzej Urbaniak, jak i przedstawicielka Fundacji.

  Zdjęcia