To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Podsumowanie Akcji Sprzątania Świata Posprzątaliśmy nasze Mazury

Ok. 20.000 rękawic i 13.000 worków na śmieci wydała nasza Fundacja podczas tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat zaangażowanie mieszkańców naszego regionu wcale nie słabnie. To ważne, tym bardziej, że tegoroczny sezon turystyczny był wyjątkowy pod względem liczby odwiedzających nas gości. A im więcej turystów, tym więcej śmieci. Zaangażowali się wszyscy: samorządy, placówki oświatowe, rozmaite instytucje, organizacje pozarządowe, sołectwa, grupy wolontariuszy.   

 

Swoją akcję sprzątania najbliższego otoczenia zgłosiły do Fundacji – jako koordynatora następujące gminy: Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo, Miasto Giżycko, Gmina Giżycko, Pisz, Biała Piska, Piecki, Kruklanki, Pozezdrze, Miłki, Mikołajki, Stare Juchy, Sorkwity, Banie Mazurskie, Ruciane-Nida,   Węgorzewo  i Wydminy.

 

18 września na plaży gminnej w Wilkasach podczas imprezy plenerowej „Czyste Wilkasy – lepsze życie, czyli Gmina Giżycko jest EKO” organizowanej przez GOKiR w Wilkasach odbyło się podsumowanie Sprzątania Świata i w tym samym dniu pracownicy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich posprzątali wraz z zawodnikami z giżyckiej grupy MOSiR Short Track las w Wilkasach. Dziękujemy Wam gorąco!

 

W związku z tym, iż tegoroczne sprzątanie było zatytułowane „Podaj dalej… Drugie życie odpadów” pracownicy Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzili zajęcia dotyczące upcyclingu w Gimnazjum nr 5 dla Dorosłych. Naszą Fundację odwiedziły też dzieci z Przedszkola „Koralik”.

 

Dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy ekologicznej postawy wszystkim uczestnikom! Szczególne podziękowania kierujemy do Gminy Giżycko oraz Miasta Giżycka, które wsparły nas dodatkowym zakupem worków, do Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami – za nieocenioną pomoc w odbiorze śmieci, do Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach – za umożliwienie podsumowania akcji podczas niedzielnego pikniku,  a także do niezwykle zaangażowanych nauczycieli z całego regionu, którzy wkładają dużo serca w to przedsięwzięcie. I oczywiście wszyscy zadbajmy o to, by nasze otoczenie było czyste nie tylko w czasie akcji Sprzątania Świata, ale przez cały rok.