To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Zielony Kaganek

Zapraszamy nauczycieli na nietypową konferencję! 30 września (piątek)   nasza Fundacja   przy współpracy z samorządem Powiatu Giżyckiego, Zespołem Szkół  Kształtowania Środowiska   i Specjalnym Ośrodkiem  Szkolno-Wychowawczym organizuje konferencję dla nauczycieli (przede wszystkim przyrody) dotyczącą zakładania i pielęgnacji ogrodów przyszkolnych. Konferencja o tyle nietypowa, że połączona z częścią praktyczną. Jej efektem będzie założenie ogrodu przy giżyckim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Uczestnicy dowiedzą się o m.in. możliwościach tworzenia ogrodu petrograficznego oraz kolekcjonowaniu skał i skamieniałości, a także o sposobach założenia i pielęgnowania ogrodu. Konferencję poprzedzi wręczenie nagród „Zielony Kaganek” dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli w dziedzinie ochrony środowiska i edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2015/2016.

Będzie też okazja do wyróżnienia najlepszych zespołów uczniowskich projektujących ogrody z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. To właśnie według najlepszego – zdaniem jury – projektu powstanie ogród przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt z Fundacją, tel. 87/428 04 90 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja zostanie sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Powiatu Giżyckiego.