To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Posprzątajmy Mazury!

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior w Giżycku serdecznie zaprasza do udziału w Akcji Sprzątania Świata - Polska, która w tym roku odbędzie się  już po raz dwudziesty trzeci. Tym razem  akcja będzie przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Chodzi po prostu o to, by nie wyrzucać pochopnie różnych rzeczy do kosza, dać im szansę, promować poszanowanie zasobów i uświadamiać mieszkańców, jak bardzo to dla nas wszystkich ważne. Dla nas, mieszkańców Mazur istotne jest także to, by posprzątać trochę nasze okolice po prawdziwym w tym roku najeździe turystów.

Jak co roku zapraszamy gminy, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe,  wolontariuszy indywidualnych do uczestnictwa w tej niezwykłej  dla naszej krainy akcji. Już mamy pierwsze zgłoszenia, czekamy na następne! Tradycyjnie nasza Fundacja udostępni grupom zorganizowanym worki  i rękawice, zaś pojemniki ustawi m.in. Mazurski  Związek  Międzygminny  Gospodarka Odpadami.

Finał czyli podsumowanie wspólnego sprzątania  nastąpi  w niedzielę, 18 września br. na plaży w Wilkasach, gdzie z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury  i Rekreacji w Wilkasach odbędzie się specjalny Piknik Ekologiczny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym sprzątaniu naszej pięknej krainy!

Więcej informacji o założeniach tegorocznej Akcji Sprzątania Świata – Polska na stronie koordynatora - Fundacji „Nasza Ziemia”: www.naszaziemia.pl  oraz www.sprzatanieswiata-polska.pl


UWAGA AKCJA NA FACEBOOKU!!!!

Tradycyjnie  w trzeci weekend września (16-18.08.2016) - Finał Akcji Sprzątania Świata! Zachęcamy wszystkich sprzątających nasze Mazury do udostępniania zdjęć  na Facebooku Fundacji  https://www.facebook.com/Fundacja-Ochrony-Wielkich-Jezior-Mazurskich-341548369288185/. Pochwalcie się swoimi aktywnościami, ilością zebranych odpadów, może znajdziemy najdziwniejszy lub największy „śmieciowy okaz”, może uda się nam zlokalizować dzikie wysypiska śmieci, o których nikt nie wie. A może macie pomysły na „drugie życie odpadu”?  Zdjęcie, filmik? Udostępniajcie na Facebooku Fundacji. Chwalmy się tym, że działamy i zawstydzajmy leniwych!