To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Perkozy, czaple i żurawie… na start!

Zdrowy tryb życia i promocja aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu unikalnej mazurskiej przyrody - takie cele postawiliśmy sobie podczas organizacji Potrójnej Pętli Mazurskiej – naszej pierwszej tego typu imprezy.  W minioną sobotę w giżyckim Lesie Miejskim spotkali się amatorzy biegania z całymi rodzinami. Przy pięknej słonecznej pogodzie zawodnicy wyruszyli na 5 km (Bieg Perkoza), na 10 km (Bieg Czapli) i na 15 km (Bieg Żurawia). Tymczasem na polanie leśnej – odnowionej i dobrze przystosowanej do tego typu imprez przez Nadleśnictwo Giżycko – odbywał się piknik ekologiczny z atrakcjami dla dzieci.

              Trzeba przyznać, że tego dnia dopisała pogoda. Trasa biegu była urozmaicona, malownicza, a co najważniejsze – leśne zadrzewienie dobrze chroniło przed skwarem. W naszych biegach wzięli udział przedstawiciele głównie Polski Północno - Wschodniej (m.in. z Węgorzewa, Olecka, Mrągowa, Pisza, Ełku, Grajewa, Łomży, Łap, Białegostoku, Giżycka), ale też z Litwy. W biegu na 15 km wystartowała np. Pani Gariela Buczek – dyrektor Domu Kultury w Nowej Rudzie, która wraz z innymi członkami delegacji tej dolnośląskiej gminy gościła właśnie w partnerskiej Gminie Giżycko.  

Dzięki użyciu chipów firmy pomiarowej B4Sportwyłoniono zwycięzców w kategoriach kobiet, mężczyzn oraz kategorii generalnej na poszczególnych dystansach. Atrakcyjne nagrody zasponsorowali między innymi: Firma Regatta (vouchery na odzieżsportową), Recal – napoje izotoniczne dla zawodnikóworaz Gminny Ośrodek Kultury w Wilkasach – wejściówki do  Parku Wodnego Wilkasy. Nad zawodnikami czuwała ekipa ratowników medycznych, nagłośnieniem zajęli się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach, zaś rozgrzewkę poprowadziła Pani Kasia Chołuj z „Fit” Giżycko. 

Hotel „Mazury” w Giżycku odpowiedzialny był za regeneracyjne posiłki dla zawodników. Dobrą zabawę najmłodszym zapewniła ekipa Animosfery prowadząca m.in. warsztaty z tworzenia eko-lampionów czy zabawy z bańkami mydlanymi. Najmłodsi mogli też wziąć udział w zabawach biegowych z licznymi nagrodami. Na naszym pikniku gościł również ze swoim stoiskiem Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami, który podstawił pojemnik na śmieci.

Bardzo dziękujemy naszym Honorowym Patronom: Panu Prezesowi Adamowi Krzyśków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Panu Wójtowi Gminy Giżycko Markowi Jasudowiczowi oraz Pani Nadleśniczej Grażynie Czalej - Gawryckiej reprezentującej Nadleśnictwo Giżycko.  Szczególne podziękowania kierujemy też do Pana Sławomira Kowalczyka z Nadleśnictwa Giżycko za niezastąpioną pomoc. Podziękowania składamy również na ręce naszych wolontariuszy oraz Grupy Boccia działającej przy giżyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którzy przekazali nam sporą dawkę pozytywnej energii.

WYNIKI
Wśród perkozów (bieg na 5 km) najszybsi byli:

W kategorii kobiet:

1.       Aneta Jacukevic (Litwa) (czas 19:54)

2.       Emilia Wołyniec (19:57)

3.       Joanna Zadroga (22:34)

Wśród mężczyzn i w kategorii generalnej:

1.       Marcin Ambroziak (17:15)

2.       Marcin Siudej (17:33)

3.       Rafał Milewski (18:13)

 

W Biegu Czapli na 10 km wśród kobiet:

1.       Beata Lupa (39:38)

2.       Emilia Chmurzyńska (49:44)

3.       Anna Zinkiewicz (50:59)

Wśród mężczyzn i w kategorii generalnej:

1.       Tomas Jateiko (Litwa) 34:04

2.       Karol Krzyżanowski 34:40

3.       Maksymilian Kopiczko 38:26

               W Biegu Żurawia na 15 km wygrali:

Wśród kobiet:

1.       Edyta Organek 1:08:46

2.       Gabriela Buczek 1:19:41

3.       Elżbieta Moroz 1:21:21

Wśród mężczyzn i w kategorii generalnej:

1.       Przemysław Dąbkowski 52:01

2.       Grazys Vytautas (Litwa) 52:13

3.       Paweł Ślusarczyk 54:40