To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Mazurskie filmowanie 2016

Zakończyły się Pierwsze Mazurskie Warsztaty Filmowców Amatorów Giżycko 2016 przebiegające pod hasłem „Człowiek i przyroda”. Zdolni adepci sztuki filmowej z Olsztyna, Mrągowa, Orzysza, Gołdapi, Giżycka i Tychów wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu – w warsztatach filmowych organizowanych przez  Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich  wspólnie z Gdyńską Szkołą Filmową. Zajęcia prowadził Jacek Bławut – operator, reżyser i wykładowca w szkołach filmowych w Berlinie, Hanowerze, Toruniu i Warszawie (Mistrzowska Szkoła Andrzeja Wajdy), także wykładowca łódzkiej PWSTFTviT oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej, prowadzący na całym świecie zajęcia filmowe, od 2003 r. członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Sławomir Pułtyn – operator, fotograf, reżyser, autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Kilka dni uczestnicy warsztatów uczestniczyli zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych, prezentowali swoje filmiki, otrzymali mnóstwo bezcennych wskazówek oraz informacji z dziedziny sztuki filmowej. Każdy dzień warsztatów to była również okazja do obejrzenia wybitnych polskich filmów dokumentalnych powiązanych z ekologicznym tematem warsztatów. Efektem bezpłatnych warsztatów są krótkie etiudy przygotowane przez uczestników pod okiem wykładowców. Pod koniec września planowane jest otwarte spotkanie z wykładowcami i studentami Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz prezentacja filmików przygotowanych podczas warsztatów. Już teraz zapraszamy na to spotkanie (miejsce i dokładny termin – wkrótce).

I Mazurskie Warsztaty Filmowców Amatorów Giżycko 2016 „Człowiek i przyroda” zostały sfinansowane ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Zdjęcia