To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

I Mazurski Ekofitnik w Mrągowie już za nami

… odbył się w sobotę, 6 sierpnia z inicjatywy naszej Fundacji na plaży Hotelu Mercure w Mrągowie. Patronat honorowy nad imprezą objęła Pani Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, zaś dofinansowanie pochodziło ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Ideą tej nowej na Mazurach imprezy jest promocja zdrowej, ekologicznej żywności oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Na sobotnim pikniku można było popróbować np. kanapek z pastą marchewkową czy dżemów z cukinii z pomarańczami i goździkami albo syropów z sosny. Uczestnicy Ekofitniku dowiedzieli się też o pszczołach i produkcji miodu, a także  o różnych rodzajach sera.

 

Wiele osób skorzystało z relaksacyjnego darmowego masażu albo horti warsztatów ekologicznych (m.in. układanie kompozycji ziół i kwiatów). Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, które mimo kapryśnej pogody, tworzyły ogromne bańki mydlane, malowały buźki i uczestniczyły w przeróżnych animacjach.

 

Choć deszcz nie ułatwiał sprawy, odbyły się też  warsztaty EKO-żeglarskie. Młodzi uczestnicy Ekofitniku mieli pełne ręce roboty z budową tratwy z materiałów recyklingowych. Konstrukcja, zbudowana przez dzieci, doskonale radziła sobie na wodzie jeziora Czos. Wcześniej ratownicy WOPR’u opowiadali o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie na wodzie. A jak Ekofitnik – nie mogło zabraknąć zajęć ruchowych – i dla najmłodszych, i dla najstarszych: najbardziej aktywni ćwiczyli wspólnie w takt energetycznej zumby.

 

Jednocześnie na jeziorze Czos odbywały się Regaty Grand Prix Mrągowa, a dla chętnych były darmowe przejażdżki tramwajem wodnym. Obok zaś w słynnym mrągowskim amfiteatrze trwały próby do wieczornej gali 22 już Festiwalu Kultury Kresowej. Zatem w sobotnie południe w Mrągowie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim partnerom, którzy pomogli nam przeprowadzić I Mazurski Ekofitnik: Pani Burmistrz Mrągowa, Pani Donacie Kobylińskiej-Durka z Urzędu Miejskiego, Hotelowi Mercure, żeglarzom z Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, ratownikom WOPR, wystawcom z powiatu mrągowskiego i giżyckiego, animatorom z Animosfery oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.

 

I Mazurski Ekofitnik przeszedł do historii, a my już czekamy na kolejną edycję.

Do zobaczenia za rok!

 

ZDJĘCIA