To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Rejsy edukacyjne na powitanie lata

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku na pierwsze rejsy edukacyjne w tym roku zaprosiła  uczniów Gminnego Gimnazjum z Karolewa oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza z Orzysza. Tydzień później po jeziorze Niegocin żeglowali razem z nami uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Mrągowa oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu. Kolejnego dnia okazję na zwiedzenie jeziora Kisajno mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bystrego oraz młodzież z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. Była to nagroda za działalność ekologiczną prowadzoną przez te placówki.

 

Każdy rejs  trwał 1,5 godziny. W tym czasie młodzież wzięła udział w pogadance m.in. na temat bezpieczeństwa na wodzie oraz w teście wiedzy o ekologii i regionie WJM. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m.in. stref ciszy, gatunków chronionych, odnawialnych  źródeł energii czy masztów ostrzegawczych na jeziorach. Każdy otrzymał pamiątkę z rejsu, a opiekunowie materiały dydaktyczne z Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

Wszyscy byli zachwyceni wycieczką, mimo iż pogoda często płatała figle. Patrząc na uzdolnioną młodzież możemy być spokojni o ochronę mazurskich jezior. We wrześniu najbardziej zaangażowane szkoły znów będą miały okazję odbyć lekcje na wodzie. Tego typu formy edukacyjne były możliwe dzięki dotacji, którą Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej otrzymało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!