To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

1 maja rusza kolejna edycja „Drzewka za makulaturę”!

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaprasza mieszkańców oraz placówki oświatowe, samorządy i ich jednostki organizacyjne, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe z terenu powiatu giżyckiego, Miasta i Gminy Węgorzewo, Miasta i Gminy  Orzysz, gminy wiejskiej Kętrzyn i gminy Stare Juchy do wzięcia udziału w kolejnej akcji „Drzewko za makulaturę” trwającej od 1 maja do 15 września 2016 r.

Uczestnicy, aby otrzymać sadzonkę, muszą oddać zebraną makulaturę do punktu zbiórki surowców wtórnych (pkt. 3 regulaminu). Na pokwitowaniu musi widnieć: data nieodpłatnego oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa placówki oświatowej/ stowarzyszenia/ sołectwa) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.

 

 UWAGA, ZMIANY!!!!!!!

Za każde oddane 20 kg makulatury przysługuje jedna sadzonka drzewa, krzewu luz sadzonki zioła wieloletniego.

 Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 5 sadzonek (oddając 100 kg makulatury), a placówki oświatowe, organizacje pozarządowe oraz sołectwa max. 10 sadzonek (za 200 kg makulatury).

 Przekazanie sadzonek odbędzie się w Giżycku.

 W tym roku przewidziane są nie tylko sadzonki drzew i krzewów, ale również sadzonki ziół wieloletnich! Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i rozpowszechniania idei recyklingu i segregacji odpadów.