To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

KOLEJNE PRZYSTANKI REJSU „Wpłyń na czyste Mazury”.

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich współpracując z Fundacja Nasza Ziemia uczestniczy w projekcie „Wpłyń na czyste Mazury”. 13 lipca br. byliśmy z akcją w Węgorzewie. Pomimo niesprzyjającej deszczowej aury dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko. Namiot Fundacji gościł również w Ekomarinie w Giżycku podczas Regat 7 Cudów Mazur. Podczas imprezy na naszym stoisku można było wziąć udział w konkursach i zabawach związanych z wodą, jeziorami i ekologią. Dzieci mogły ułożyć duże puzzle na temat rozwoju żaby, narysować rysunki spod mikroskopu, zrobić sobie tatuaże lub pomalować buźki. Dla dorosłych też nie zabrakło atrakcji w postaci konkursu z pytaniami o Region WJM czy rozpoznawania chronionych gatunków zwierząt. Żeglarze otrzymywali od nas mapki z miejscami, w których na szlaku istnieje możliwość pozostawienia nieczystości z toalet turystycznych oraz przewodniki jak należy zachowywać się w kontakcie z przyrodą i szanować środowisko.

W dniu 2 sierpnia 2014 r w Rucianem – Nidzie odbędzie się oficjalne zakończenie rejsu Fundacji Nasza Ziemia, na którym również będziemy. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Koniec rejsu nie oznacza końca Akcji „Wpłyń na czyste Mazury”, ponieważ każdy z nas może swoim zachowaniem wpłynąć na czystość szlaku – wód, oraz krajobrazu otaczającego nas i nie mówię tu tylko o Mazurach, lecz o całej Polsce, o miejscach gdzie wyjeżdżamy na wypoczynek. „Turysto szanuj środowisko” – niech to hasło towarzyszy nam przez cały rok w miejscach, gdzie wypoczywamy.

 

Zdjęcia w galerii