To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

13 lipca port Ekomarina Węgorzewo – oficjalny start rejsu Naszej Ziemi.

Już 13 lipca w porcie Ekomarina w Węgorzewie odbędzie się oficjalna odprawa i start rejsu Fundacji Nasza Ziemia.
 
O godz. 11.00 w obecności z-cy Burmistrza Węgorzewa p. Andrzeja Lachowicza wolontariusze akcji „Wpłyń na czyste Mazury” wraz z przedstawicielami Fundacji Nasza Ziemia z Warszawy wyruszą na szlak WJM edukując innych „wodniaków” – jak aktywnie korzystać z mazurskich jezior nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Przed startem inni żeglarze przebywający w Ekomarinie będą mogli oznakować swoje łódki banderą „Wpłyń na czyste Mazury” oraz wziąć udział w dystrybucji materiałów informacyjno-edukacyjnych, wśród innych turystów wodnych napotkanych na szlaku. Wśród przedstawicieli Fundacji Nasza Ziemia z Warszawy będzie Prezes Fundacji p. Sławomir Brzózek. Będą obecni także przedstawiciele Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich z Giżycka Prezes p. Ewa Stajuda. Fundacja z Giżycka jest partnerem regionalnym Akcji „Wpłyń na czyste Mazury”. 
 
Wśród partnerów lokalnych znajduje się 7 lokalnych samorządów: Miasto i Gmina Węgorzewo, Miasto Giżycko, Miasto i Gmina Mikołajki, Miasto i Gmina Ruciane Nida, Miasto i Gmina Pisz, Miasto i Gmina Ryn, Miasto Mrągowo.
 
Finał i podsumowanie kampanii „Wpłyń na czyste Mazury” oraz Akcji Sprzątanie Świata odbędzie się w trzeci weekend września na Mazurach.
Więcej informacji o tegorocznej akcji na: www.sprzatanieswiata-polska.pl, www.naszaziemia.pl, www.facebook.com/naszaziemia.
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu