To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Wpłyń na czyste Mazury

            

 

Informacja prasowa Funadcji Nasza Ziemia nt. Akcji Wpłyń na czyste Mazury!

 

Inauguracja Akcji „Wpłyń na czyste Mazury” – 17 maja - Port Ekomarina Giżycko

 

17 maja w sobotę w porcie Ekomarina w Giżycku podczas trwającego Festiwalu Żagli ISSA zostanie zainaugurowana w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich Akcja pod hasłem „Wpłyń na czyste Mazury”. Akcja będąca częścią kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2014” pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!”, jest realizowana przez Fundację Nasza Ziemia z Warszawy w partnerstwie z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

 

Celem akcji„Wpłyń na czyste Mazury” skierowanej w głównej mierze do turystów wypoczywających na Wielkich Jeziorach Mazurskich (w szczególności żeglarzy) jest:

  •  zbudowanie w społeczeństwieprzekonania o osobistym wpływie na środowisko                  przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie
  • promocja właściwych sposobów postępowania z nieczystościami stałymi i ciekłymi   powstałymi w czasie wypoczynku(szczególnie z jednostek pływających – jachtów),
  • zbudowanie postawy poszanowania zasobów naturalnych i unikania powstawaniaodpadów
  •  w efekcie czysty region Wielkich Jezior Mazurskich

 

ZAPRASZAMY‼!

 

W związku z planowanym wydarzeniem 17 maja w porcie Ekomarina w Giżycku  w godz. od 11.00 do 17.00 będą zorganizowane różnorodne działania, które będą obejmowały:

 

przeprowadzenie akcji informacyjnej i edukacyjnej skierowanej do turystów wypoczywających w Giżycku i okolicach oraz mieszkańców Giżycka na stanowiskach przygotowanych przez:

·         Fundację Nasza Ziemia z Warszawy

·         Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich z Giżycka

·         Mazurski Park Krajobrazowy z siedzibą w Krutyni

·         Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Giżycko

·         Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

Informacje jak wypoczywać w zgodzie z naturą, korzystając z jej uroków i jednocześnie nie szkodząc będą przekazywane m.in. poprzez dystrybucję materiałów specjalnie przygotowanych na tę okazję tj. karta ekoturysty z wytycznymi oraz mapa z punktami legalnego zrzutu ścieków i odpadów z jachtów na szlaku WJM.

 

Ponadto szereg innych atrakcji w tym ekologiczne i przyrodnicze gry, zabawy edukacyjne i konkursy nagrodami.

 

Program wydarzenia przewiduje:

 

11.00 – 12.00konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem „Kolorowy żagiel”

 

11.00 – 15.00 otwarty warsztat rękodzieła

 

12.00 – 13.00 otwarty dla wszystkich blok seminaryjny nt. stanu czystości mazurskich jezior oraz wpływu zanieczyszczeń na ekosystem wodny - sala konferencyjna Ekomariny, I piętro

 

13.30 – 17.00 zabawy graficzne i plastyczne dla dzieci

 

13.30 – 14.30pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na wodzie w wykonaniu Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

14.30 – 15.30 konkursy sprawnościowe

 

ok. 16.00 – podsumowanie konkursu plastycznego „Kolorowy żagiel” oraz innych konkurencji, wręczenie nagród.

 

 

Zapraszamy wszystkich turystów wypoczywających na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz mieszkańców Giżycka do udziału w planowanym wydarzeniu!

Inauguracja Akcji „Wpłyń na czyste Mazury” towarzyszy Festiwalowi Żagli ISSA. Organizatorzy Festiwalu przygotowali szereg różnorodnych atrakcji, na które serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje poniżej.

Informacja prasowa z 08.05.2014.