To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

„Palący Temat – Niska Emisja”

W ramach akcji Wiosennych Działań na  Warmii i Mazurach  oraz Dnia Ziemi– 2016 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie odbył się XI Tydzień Ekologiczny. Kolejny raz społeczność uczniowska zaangażowała się w działania na rzecz ochrony środowiska.

  Uroczystego otwarcia XI Tygodnia Ekologicznego w dniu 21 marca 2016 r. dokonał dyrektor szkoły pan Janusz Bieńkowski wypijając szklankę soku owocowego.  Dzięki  prelekcji przygotowanej przez uczniów klasy IIIG dowiedzieliśmy się, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiskai zdrowia człowieka oraz jakie działania należy podjąć, aby nastąpiła pozytywna zmiana.

 Pierwszego dnia uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści przy pomocy wychowawców i rodziców wzięli udział w konkursie polegającym na  przygotowaniu zdrowych i smacznych posiłków: kanapek, sałatek, koktajli i soków.  Po prezentacji pięknie udekorowanych i pachnących potraw odbyła się konsumpcja. Wszystko smakowało znakomicie. Reprezentanci poszczególnych klas oraz panie kucharki mieli możliwość wykazania się znajomością składników spożywczych oraz przypraw. Należało je rozpoznać po zapachu lub wyglądzie.

Uczniowie klasy IIG realizujący projekt edukacyjny przedstawili wywiad z Panią pielęgniarką na temat przyczyn i skutków otyłości u dzieci i młodzieży. Tego dnia odbył się, zgodnie z dziesięcioletnią tradycją, ,,Śmiecioturniej”. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Wszyscy zainteresowani tematyką ekologiczną wzięli udział w quizie ,,Przyrodai ekologiczny styl życia”.

   05 kwietnia klasy I i II gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechały do pobliskiego lasu w leśnictwie Królikarnia, aby posadzić nowe drzewa (około 700 sztuk sadzonek dębu).

Po skończonej pracy uczniowie zostali zaproszeni przez leśników na ognisko, gdzie mogli upiec ufundowane przez Nadleśnictwo Srokowo kiełbaski.

    W trakcie XI Tygodnia Ekologicznego odbyło się spotkanie z Panią Leśnik Ireną Dziadoń, która przygotowała prezentację na temat drzew leśnych. Po spotkniu odbyły się warsztaty w pobliskim lasku, w czasie których dzieci z klas młodszych rozpoznawały występujące tam drzewa.

   Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach na rysunek i model turbiny wiatrowej oraz plakat o odnawialnych źródłach energii.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów. Od lat wspierają nas : Nadleśnictwo Srokowo i Burmistrz Korsz.

  W dniu 29 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XI Tygodnia Ekologicznego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: Pani Leśnik z Nadleśnictwa Srokowo oraz Kierownik Referatu Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Korszach. W trakcie spotkania przypomniano wszystkie działania, zaprezentowano montaż słowno-muzyczny o tematyce ekologicznej, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów. Dodatkowo w czerwcu uczniowie Gimnazjum wyjadą na ufundowaną przez sponsorów wycieczkę do Muzeum Przyrody w Olsztynie oraz Arboretum w Kudypach.

 

                                                                                                                                                                         Organizatorki XI Tygodnia Ekologicznego

                                                                               Teresa Pupin  oraz Krystyna Zajdel    – nauczycielki ZS im. Jana Pawła II w Sątocznie