To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

„Tydzień dla Ziemi” w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej Piskiej

W ostatnich dniach kwietnia uczestniczyliśmy w akcji „Tydzień dla Ziemi”. Z myślą o przyrodzie i naszym środowisku podejmowaliśmy różne działania. I tak na przykład, uczniowie naszej placówki sprzątali wyznaczone tereny wokół szkoły oraz w mieście. Dzieci chętnie brały udział w porządkach pamiętając, by zabawa była jednocześnie bezpieczna. Cała szkoła miała również okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej i zapoznać się z ich działalnością. Ogromną radość sprawiło dzieciom oglądanie wyczarowanej przez gości tęczy.

W ramach „Tygodnia dla Ziemi” uczniowie na godzinach z wychowawcami oraz lekcjach przyrody rozwiązywali quizy, krzyżówki, tworzyli prezentacje multimedialne i plakaty o tematyce ekologicznej (np. „Odnawialne źródła energii”, „Rośliny z naszej okolicy”). Z prac tych powstała wystawa, którą mogli obejrzeć również rodzice. Nie była to jedyna prezentacja wytworów uczniowskich. Przygotowana została także wystawa prac uczestników konkursu na „Ekologiczną skarbonkę” (nagrody pochodziły m. in. z PKO BP w Białej Piskiej). Aby bardziej zainteresować dzieci ochroną środowiska i zwrócić ich uwagę na potrzebę segregowania odpadów przez cały rok szkolny prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek („Zakręcona akcja”), które przekazywane są do Diecezjalnego Caritasu w Ełku oraz baterii.

Uczniowie klas czwartych wybrali się z nauczycielką przyrody do Punktu Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów w Białej Piskiej, gdzie zobaczyli jak składowane są uprzednio posegregowane śmieci. Podczas spaceru przez Park Miejski dzieci rozpoznawały różne gatunki roślin i miło spędzały czas na łonie przyrody. Akcję „Tydzień dla Ziemi” zakończyliśmy przedstawieniem ekologicznym pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki” przygotowanym przez uczniów klas 4a i 5a oraz przyrzeczeniem, że będziemy dbać o nasze środowisko przez cały czas. Zachęcamy wszystkich do podejmowania działań ekologicznych, przecież Ziemię mamy tylko jedną.

                                                                 Koordynator akcji w szkole – Katarzyna Sawicka

Galeria zdjęć