To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

TYDZIEŃ DLA ZIEMI SOSW W KĘTRZYNIE

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. Jana Pawła II                 w Kętrzynie biorą udział w akcji „Tydzień dla Ziemi” w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem akcji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska                                 i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Codziennie podnoszą swoją świadomość ekologiczną              w sposób kreatywny.

       24.04.2015 r obchodziliśmy w naszej placówce Światowy Dzień Ziemi.                                                              Akcję rozpoczęto sprzątaniem terenu wokół szkoły. Jak co roku najbardziej zaangażowanymi uczniami byli uczniowie szkoły podstawowej i uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Głównym celem akcji było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania.

Następnie przeprowadzono konkursy ekologiczne pod hasłem „Dbamy o naszą planetę”.                                                                                                               

Dla uczniów szkoły podstawowej i uczniów z zespołów edukacyjno – terapeutycznych konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Wanago i Beata Kontofft.

Uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej zmagali się z testem ekologicznym pod kierunkiem pani Elżbiety Berlińskiej.

Sposród 29 uczestników wyłoniono zwyciężców, którzy otrzymali nagrody                                               i dyplomy „Przyjaciel Ziemi”.

W kategorii szkoła podstawowa zajęli pierwsze miejsce:

Kl.I- III SP Krystian Gałązka

Kl. IV-VI SP Dominik Świacki

Kl. VI TP Agnieszka Galanek

W kategorii gimnazjum zajęli pierwsze miejsce:

Kl. III G Natalia Bogórska

III TG Jarosław Kostyk

W kategorii szkoła zawodowa zajęli pierwsze miejsce:

Kl. I Z Paweł Rozumowski

Kl. II Z Kądzołka Mateusz i Świacki Mateusz

III SSPP Rafał Siergiej

Wszyscy uczestnicy konkursów ekologicznych zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

       27.04.2015 r odbył się Bieg dla Ziemi.

Trzydziestu chętnych uczniów z naszej plaćówki pod nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego pani Joanny Lisowskiej wzięło udział w biegu przełajowym. Trasa biegu przebiegała w pobliskim lasku na tzw. „Górce Poznańskiej”. Rywalizacja sportowa odbyła się w zdrowej i koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni za udział a zwyciężcy otrzymali dodatkowo dyplomy „Przyjaciela Ziemi”.

I miejsce- Piotr Szatkowski i Paulina Dąbkowska

II miejsce- Bartłomiej Kisiel i Dominika Zglejszewska

III miejsce- Sylwester Bielański.

     Przyroda bez zużytych baterii.

Na bieżąco przez cały rok szkolny nasi uczniowie zbierają zużyte baterie. Zaangażowali w tę akcję również społeczność lokalną. Uczniowie pod opieką pani Marzeny Cwalina umieścili    w osiedlowym sklepie pojemnik na zużyte baterie i roznoszą ulotki do sąsiadów z informacją o włączaniu się do akcji „Przyroda bez zużytych baterii”.

Zdjęcia w galerii