To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

„Listy dla Ziemi" w SP Hejdyk

Szkoła Podstawowa w Hejdyku przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, której inicjatorem jest Fundacja Ekologiczna "Arka". Tematem przewodnim kampanii 2015 to NIE BĄDŹ JEDNORAZOWY ,czyli możliwość ograniczenia odpadów opakowaniowych oraz promocja postaw ekokonsumenckich. Akcja poprzedzona była lekcjami tematycznymi, w czasie których zapoznano dzieci z ideą oraz tematyką listów. Podczas tych zajęć wykorzystano materiały przesłane przez Fundację. Po otrzymaniu specjalnego papieru ekologicznego uczniowie klas III-VI pod kierunkiem nauczycieli: Sylwii Szmigiel, Beaty Wysockiej i Grażyny Bałdyga od 13.04 do 30.04.2015 r. pisały „Listy dla Ziemi”. 
 
Po zredagowaniu listów skierowanych do rodziców, kolegów, sąsiadów, starszego rodzeństwa, turystów wybrano najciekawsze i została wykonana wystawa zobowiązań ekologicznych Pozostałe dzieci zabrały je do domu, by przekazać rodzicom i zachęcić ich do wspólnego wypełnienia deklaracji ekologicznych i ich realizacji.

Mamy nadzieję, że pomysły naszych uczniów znajdą w przyszłości potwierdzenie działań w szkole, domach rodzinnych i najbliższym środowisku. Wspólne zaangażowanie przyczyni się do zwiększenia się świadomości ekologicznej uczniów , ale i dorosłych.

                                

   Małgorzata Ruszczyk- SP Hejdyk

FOTORELACJA