To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA WOKÓŁ PRZEDSZKOLAKÓW

W kwietniu i na początku maja 2015r. dzieci z wszystkich przedszkolnych grup brały udział w licznych wycieczkach oraz spacerach po okolicy przedszkola. Przedszkolacy udali się między innymi: do parku miejskiego, nad staw, nad rzeczkę Białkę, na łąkę leżącą niedaleko przedszkola, a także podczas wyjazdu do Piszu – nad rzekę Pisę.

Podczas wycieczek dzieci zaopatrzone w lupy, lornetki, aparaty fotograficzne, prowadziły obserwacje przyrodnicze, podczas których poznawały rośliny i zwierzęta występujące w obserwowanych środowiskach. Dzieci wybrały się do parku pod koniec marca oraz ostatniego dnia kwietnia. Podczas wycieczek obserwowały drzewa i krzewy, porównywały wygląd drzew liściastych i iglastych. Podczas pierwszej wycieczki znalazły pierwsze oznaki wiosny, podczas drugiej wycieczki zauważyły różnice, które zaszły w parku w ciągu miesiąca.

Podczas wycieczek nad rzekę Pisę i rzeczkę Białkę mogły porównać wygląd tych dwóch cieków wodnych. Nad Pisą dzieci obserwowały ptaki wodne: łabędzie, dzikie kaczki oraz rybitwy.

Podczas wycieczki na łąkę dzieci obserwowały  rośliny: trawy, mniszki lekarskie oraz zwierzęta: mrówki, pszczoły, ślimaki, bociany. Po powrocie do sali przedszkolacy opowiadali o swoich wrażeniach i spostrzeżeniach, wykonywali prace plastyczne przedstawiające rośliny i zwierzęta, która najbardziej im się spodobały.

Zdjęcia w galerii