To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

PRZYRODA BEZ ZUŻYTYCH BATERII

Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Tydzień dla Ziemi”. W kwietniu każda  z przedszkolnych grup realizowała temat kompleksowy: „Jesteśmy małymi strażnikami przyrody”. Podczas zajęć dzieci poznawały między innymi zasady segregowania odpadów obowiązujące w naszej gminie. Jeden dzień poświęcony był tematowi : „Dlaczego baterie są szkodliwe?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jaki jest wpływ zużytych ogniw przenośnych na środowisko naturalne, przygotowały plakaty i rysunki zachęcające do właściwego postępowania z zużytymi bateriami. Plakaty powiesiliśmy w przedszkolnej szatni i innych, widocznych dla rodziców miejscach. Pragnęliśmy zwrócić uwagę zarówno dzieci jak i dorosłych, że baterie i akumulatory można wrzucać nieodpłatnie do specjalnych pojemników oznaczonych „zużyte baterie” stojących na każdym piętrze budynku przedszkola, a także w sklepach znajdujących się w naszym miasteczku.

 

Zdjęcia w galerii