To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

„Odnawialne źródła energii”

22 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV-VI obejrzeli prezentację na temat „Odnawialne źródła energii” przygotowaną przez p. Teresę Kowalewską. Głównym celem prezentacji było uświadomienie uczniom korzyści płynących    z takich źródeł. Istnieją cztery rodzaje takiej energii: wiatrowa, wodna, słoneczna i geotermalna.

W obecnych czasach, kiedy energia powstająca w elektrowniach jest droga  i niewystarczalna to należy wykorzystać odnawialne źródła energii, zwłaszcza że istnieją w przyrodzie i są dla wszystkich dostępne.

23 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy III odbyli wycieczkę do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Piszu, gdzie poznali tajniki powstawania ekologicznego ciepła. Zainteresowanie dzieci wzbudził wielki komin, z którego leciały białe obłoczki. W ten sposób dowiedzieli się, że spalając biomasę ogranicza się do minimum emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Uczniowie dowiedzieli się też, że ciepłownia, którą zwiedzali jest rodzajem ciepłowni ekologicznej, a świadczy o tym wysokość kominów. Największe wrażenie zrobiło palenisko w wielkim kotle, które mogli oglądać przez specjalna szybkę, oraz sterowania, w której wszystkie procesy pracy ciepłowni i sieci ciepłowniczej kontrolowane są przez nowoczesne komputery.

Uczniowie z wycieczki wrócili pełni wrażeń, podkreślali, że widzieli góry biomasy, piekielne ognie i cieszyli się, że mogli wziąć udział w takiej lekcji.

  Zdjęcia w galerii