To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Sprzątanie Świata Trzonki 2014

Dnia 19.09.2014 r. uczestniczyliśmy po raz kolejny w Akcji „ Sprzątanie Świata”. Wzięła w niej udział cała szkoła, klasy 0-VI oraz nauczyciele. Ruszyliśmy do pracy zgodnie z ustalonym harmonogramem. Za bezpieczeństwo uczniów odpowiedzialny był wychowawca danej klasy. Urząd Miejski
w Piszu zaopatrzył szkołę w rękawice oraz worki. Zebrane śmieci zostały zabrane przez ZUK w Piszu. Zebraliśmy 30 worków 60l i 6 worków 120l. Tereny sprzątnięte wokół wsi Trzonek to : las, ścieżki leśne, drogi polne, droga wiejska, drogi gminne; w stronę Szczech Małych, Szczech Wielkich, Pisza i Orzysza, zakładu „Panbach”. Klasie szóstej przypadło sprzątanie naszej   szkolnej ostoi przyrody, gdzie również zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, które miały na celu zaobserwowania czy wszystkie sadzonki się przyjęły i co się stało od momentu posadzenia.

Przed sprzątaniem uczniowie klas I- VI wykonali plakaty pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko”, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Odbyły się również gry i zabawy edukacyjne związane tematycznie z ochroną przyrody i ekologią.

W nagrodę za ciężką i wyczerpującą , ale dającą satysfakcję pracę, dzieci czekała niespodzianka – ognisko z pysznymi kiełbaskami. W ramach relaksu odbył się mecz piłki nożnej rozegrany w składach mieszanych uczniów klas IV- VI.

     Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas Świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację
w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.     

 

 

    Zdjęcia w galerii