To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Szkoła w Hejdyku otrzymała po raz drugi międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga

W poniedziałek 29.09.2014 r Szkoła w Hejdyku miała powód do radości. Otóż w Krakowie odbył sie XII Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju podczas, którego Pani Małgorzata Ruszczyk odbierała międzynarodowe wyróżnienie ekologiczne dla szkoły - Zieloną Flagę i certyfikat Szkoły dla Ekorozwoju , z rąk prezesa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska Pana Rafała Serafina i ogólnopolskiego koordynatora programu SdE Pani Beaty Kunc.

Również Zieloną Flagę otrzymała Szkoła Podstawowa w nr 2 w Piszu , reprezentowała ją Pani Małgorzata Niedźwiedzka oraz Przedszkole Nr 1 w Piszu- Pani Mariola Oszutowska, które otrzymała krajowy certyfikat Centrum Aktywności Ekologicznej (flaga bordowa) .To także powód do dumy, że 3 placówki w gminie otrzymały takie wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzeniem najwyższej jakości działań dla zrównoważonego rozwoju.

W ramach ubiegania się o certyfikat realizowaliśmy w szkole działania z obszaru: bioróżnorodność i zdrowa żywność( tematykę obszarów ustala organizator). Wybór bioróżnorodności nie był przypadkowy. Szkoła była w trakcie realizacji ogólnopolskich programów: „Nasza szkoła chroni ptaki- Dziuplaki” i „Ożywić pola- rok trznadla”.

XII Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją na wymianę doświadczeń, wzajemną inspirację oraz celebrowanie sukcesów uwieńczonych certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i międzynarodowej Zielonej Flagi.

Cieszył mnie fakt, że zainteresowaliśmy swoimi działaniami innych. W kuluarach otrzymałam mnóstwo ciepłych słów, podziękowań i gratulacje ,że tyle nam się udaje zrobić na rzecz ekologii najbliższego środowiska. Było to wielkie przeżycie, ale przełożyło się to na promocję naszej szkoły. Poprzez to z zaszczytem prezentowałam nie tylko naszą szkołę, ale gminę, powiat i województwo.

Zdobyta przez nas Zielona Flaga będzie wizytówką naszej szkoły przez najbliższy rok, gdyż certyfikat przyznawany jest na okres 1 roku szkolnego. Dołożymy wszelkich starań, żeby utrzymać piękny symbol szkoły przyjaznej środowisku w następnych latach. Warto było podejmować takie wyzwania.

Wyjazd na zjazd do Krakowa został sfinansowany ze środków WFOŚiGW w Olsztynie. Organizatorem wyjazdu była Pani Alicja Szarzyńska- kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Serdecznie dziękujemy!

                                                                                       Małgorzata Ruszczyk- SP Hejdyk

 

 

   Zdjęcia w galerii