To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

SP Hejdyk w akcji ,,Sprzątanie Świata - 2014”

W dniu 19.09.2014 r tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Hejdyku uczestniczyła   w ogólnopolskiej Akcji ,,Sprzątanie Świata-Polska”. Wzięli w niej udział klasy 0-VI oraz nauczyciele. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to ,,Turysto! Szanuj Środowisko”. Trasę sprzątania skupiliśmy głównie na terenach leśnych. Ruszyliśmy do pracy po 4 godzinach lekcyjnych   zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele ( E.Stachelek, A.Dzikowska, S.Szmigiel, L.Pieloch, K.Wałuszko, M.Ruszczyk) przydzieleni do poszczególnych grup. Urząd Miejskiw Piszu zaopatrzył sprzątających w rękawice i worki. Łącznie zebraliśmy ok. 10 worków 120 l i 20 worków 60 l. Najwięcej było butelek szklanych i plastikowych. Teren sprzątnięty to odcinek około 10 km lasu (obu stronach pobocza jezdni do pasów przeciwpożarowych )i 4 km na terenie wsi Hejdyk, Ciesina i Karpa. Jest to długa trasa, ale co roku pokonujemy takie odległości, a nawet większe. Troska o otaczające nas lasy Puszczy Piskiej motywuje do wszelkich działań przyczyniających się do ich ochrony. Chcemy ,aby były czyste i piękne.

Zebrane śmieci były segregowane i zostały zabrane przez Zakład Usług Komunalnych w Piszu. Piękna pogoda sprzyjała wykonaniu zaplanowanych działań. Dobry humor nie opuszczał uczestników akcji nawet na chwilę. Pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

                                                                  

                                                                                Małgorzata Ruszczyk- koordynator akcji

 

 

 

   Zdjęcia w galerii