To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

1 czerwca 2014 r odbył się I Półmaraton w Wydminach

Każdy, kto chociaż raz był w Wydminach wie, że w tej niewielkiej, mazurskiej miejscowości klimat do biegania jest naprawdę wyjątkowy. Potwierdzeniem tego jest I Półmaraton Wydminy,  w którym wystartowało blisko 200 osób z całego kraju oraz pięciu zawodników z Litwy.

Bieg odbył się 1 czerwca i był częścią obchodów Dni Rodziny w Wydminach. Na koronnym dystansie 21,097 km zwyciężył Petras Prauckunas z Wilna (1:16:43). Miejsca na podium uzupełnili Paweł Pszczółkowski z Olsztyna i Mariusz Pardo z Rostek koło Pisza. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Rogulska-Słomińska z Olsztyna (1:42:41). Dystans 10,5 km najszybciej pokonał Daniel Kochna z Mikołajek, o krok wyprzedzając Adama Łukasika z Łęczycy. Adam Łukasik do Wydmin przyjechał rowerem w asyście Artura Strońskiego, swojego nauczyciela w Zespole Szkół w  Łęczycy. Wydmińską zaDyszkę w kategorii kobiet wygrała Emilia Wołyniec z Łowców Przygód Gołdap.

Zwycięzca wyścigu wózków handbike, Bogdan Król z IKS Smok LOTOS Orneta potrzebował niespełna 40 minut, ,żeby pokonać dystans 21,097 km. Natomiast kategorię wózków wśród pań wygrała Monika Pudlis z Ornety, wyprzedzając Katarzynę Zubowicz z Wydmin.

Razem z uczestnikami I Półmaratonu Wydminy i Wydmińskiej zaDyszki na trasę ruszyli uczestnicy marszobiegu BiegamBoLubię Swoją Rodzinę ( 5,27km). Swój biegowy debiut na tym dystansie miał Honorowy Patron imprezy, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Przed dorosłymi miłośnikami biegania na dystansach od 100 do 1000 metrów rywalizowały dzieci. Biegi dziecięce i młodzieżowe były częścią kampanii „Uzależnieni od Sportu”, realizowaną przez Fundację Dystans oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach.

Wśród mieszkańców wsi najszybsi byli: Mariusz Pardo z Rostek, Jacek Dorbach z Wydmin i Adam Marcinkowski ze Złotnik. I Otwarte Mistrzostwa Województwa Nauczycieli Wygrała Agnieszka Rogulska Słomińska w kategorii Pań oraz Valdemaras Mikus z Wilna. Najszybszymi mieszkańcami Wydmin do 50 lat w półmaratonie zostali Jacek Dorbach, Sylwester Kowalski i Rafał Matelak. Wśród pięćdziesięciolatków zwyciężył niestrudzony Sołtys Wydmin, Leszek Pałdyna.

I Półmaraton Wydminy miał wiele mazurskich akcentów. Na mecie każdego uczestnika witały urocze Mazurki ubrane w stroje ludowe. Dziewczyny oprócz drewnianych medali, każdemu biegaczowi wręczały symboliczny bochenek chleba, zdobioną deskę do krojenia oraz butelkę mazurskiej oranżady. Swoje ubytki energetyczne biegacze uzupełniali pysznym pęczakiem z musem truskawkowym. Najlepszych półmaratończyków uhonorowano ręcznie zdobionymi, glinianymi wazonami.  

Warto też wspomnieć o I Batalionie Dowodzenia i Zabezpieczenia
 z Bydgoszczy, który zwyciężył w kategorii najliczniejszych klubów biorących udział w I Półmaratonie Wydminy. 24 żołnierzy z tego batalionu zameldowało się na linii mety wydmińskiego biegu. Wtórowali im koledzy z II Batalionu Logistycznego. Tak liczne przybycie do Wydminy związane było z manewrami tych batalionów na poligonie w Bemowie Piskim. Drugie miejsce w kategorii najliczniejszych klubów zdobyli bardzo gościnni członkowie klubu BiegamBoLubię Wydminy. Miejsce trzecie przypadło wózkarzom z IKS Smok LOTOS Orneta.

Pomysłowodawcą i realizatorem I Półmaratonu Wydminy była Fundacja DYSTANS reprezentowana przez Beatę Pokrzywińską i Bartka Osiora.
Współorganizatorzy: Urząd Gminy Wydminy, Sołectwo Wydminy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Starostwo Powiatowe w Giżycku i Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

 

Komplet wyników: http://timepro.pl/polmaraton-wydminy/

 

Galerie zdjęć:              https://plus.google.com/u/0/photos/105248924311609409385/albums/6020377204633671729