To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Beata Pokrzywińska i Bartek Osior z Wydmin 6 kwietnia rozpoczęli oficjalne zmagania na trasach biegowych w 2014 roku. Minęło niewiele ponad miesiąc, a założyciele Fundacji Dystans i trenerzy akcji BiegamBoLubię w Wydminach zaliczyli już kilka udanych st

Półmaraton w Rezekne odbył się 6 kwietnia i  był pierwszą z siedmiu imprez cyklu łotewskiego grand prix  „Skrien Latvija”. Udział w półmaratonie nie był jedynym celem wyjazdu na Łotwę Fundacji Dystans, reprezentowanej przez Beatę Pokrzywińską i Bartka Osiora. O szczegółach pobytu na wschodzie opowiadają sami uczestnicy.

„Podobnie jak rok temu, naszą bazą na Łotwie było Państwowe Polskie Gimnazjum w Rezekne. W piątek rano na ręce pani Dyrektor, Walentyny Szydłowskiej przekazaliśmy zestaw książek i podręczników szkolnych. Większość tych zbiorów pochodziła z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wydminach, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy. Nie mogliśmy odmówić sobie spotkania z uczniami na lekcjach wychowania fizycznego. Zajęcia z  klasami VI, VIII i XI poprowadziliśmy od początku do końca w języku polskim. Później był czas na spacer i obiad z panią dyrektor. Ostatni raz zupę mleczną na obiad jedliśmy dwadzieścia lat temu. Pęczak na mleku w wersji łotewskiej jest przepyszny! Towarzyszył nam od piątkowego śniadania, aż do posiłku regeneracyjnego po niedzielnym biegu.

W sobotę o 9:30 na stadionie w Rezekne przeprowadziliśmy pierwsze, historyczne zajęcia BiegamBoLubię. Na zakończenie zorganizowaliśmy mały konkurs z wiedzy o bieganiu. Kalendarz BiegamBoLubię trafił do Samanty, a rekord świata w maratonie najlepiej oszacowała Aleksja wygrywając koszulkę biegową naszej akcji. Sobota upłynęła nam bardzo przyjemnie. Obiad w restauracji Rossiten, spacer nad jeziorem, kawa z ciastkiem i bieganie za pamiątkami. Wieczorem odebraliśmy pakiety startowe i porozmawialiśmy z dyrektorem biegu Edgarem Klawnisem.

Założenia przedstartowe były bardzo proste; Beata- powalczyć o pierwszą szóstkę open, Bartek- sprawdzić w którym miejscu jest forma, po półrocznej przerwie. Tuż przed startem spotkaliśmy Petrasa Pranckunasa,  zaprzyjaźnionego biegacza z Vilna, znanego z świetnych występów w wielu polskich imprezach.

12:00 START. Wspólny dla dystansów 5 km, 10km i 21,097 km. Trasa do najprostszych nie należała. Cztery pętle po 5,27km, dwa długie podbiegi i labirynt ścieżek w parku w okolicy miasteczka zawodów.  Dokładne oznaczenia, sprawne punkty odżywcze, kilka zespołów muzycznych  i kibice na trasie – to wszystko zbudowało świetną atmosferę wokół biegu. Na mecie róże dla wszystkich pań i morze owoców: gruszki, melony, pomarańcze i jabłka. Oczywiście to rzecz gustu i smaku, ale dla nas to znakomita forma szybkiego uzupełnienia ubytków energetycznych. Ja linię mety pokonałam po 1:32:51 , zajmując 5 m-ce  wśród kobiet. Bartek z czasem 1:22:48 zajął 23 m-ce w kategorii open. Oba rezultaty można było uznać za udane otwarcie sezonu.”

23 kwietnia Beata Pokrzywińska i Bartek Osior wybrali się do Łap na XIV Bieg im. Waldemara Kikolskiego. Dystans 5,6km. Pani Beata z czasem 22:48 była 5 kobietą na mecie. Bartek Osior był 7 wśród mężczyzn, uzyskując czas 18:50. 

Kolejnym startem biegającej pary z Wydmin był VII Superoes Mikołajki, coroczny bieg rozgrywany na torze rajdowym, organizowany przez UKS „Atos” Woźnice i Klub Biegacza Mrągowo.  Tym razem Beata Pokrzywińska nie dała szans rywalkom i stanęła na najwyższym stopniu podium. Czas 42:12. Bartek Osior był czwarty z czasem 35:47 wygrywając swoją kategorię wiekową 30-39 lat.

Weekend majowy w przypadku biegaczy z Wydmin należałoby nazwać weekendem biegowym. Beata i Bartek majówkę rozpoczęli od IX Półmaratonu Węgorza.  Trasę ze Sztynortu do Węgorzewa Beata Pokrzywińska pokonała w czasie 1:33:12. Ten wynik dał jej 5 miejsce w kategorii kobiet i 2 miejsce wśród Polek. Bartek Osior zajął 10 miejsce w kategorii open, z czasem 1:18:50 wbiegł na metę 10 sekund po . . . Krzysztofie Pokrzywińskim, tacie pani Beaty, który trzy dni wcześniej wrócił z pielgrzymki biegowej Police-Watykan.
            Dzień po półmaratonie pojechali do Supraśla na 1 Bieg Konstytucji ( dystans 10km). W podlaskim miasteczku pani Beata była 2, przegrywając tylko z kadrowiczką Polski w narciarstwie biegowym, Emilią Romanowicz. Bartek Osior z czasem 33:42:00 zajął 4 miejsce wśród mężczyzn.

4 maja w Mońkach odbyły się XIII Wiosenne Biegi Uliczne. Mała impreza z międzynarodową obsadą. Kobiety rywalizowały na dystansie 2, 2 km, a panowie 4,4 km. Pani Beata tym razem była trzecia, natomiast Bartek Osior bieg główny ukończył na 7 miejscu.

Pośród wielu imprez w weekendzie 10-11 maja biegacze z Wydmin wybrali start w jubileuszowym, XX Półmaratonie Kurpiowskim w Ostrołęce.  W ogólnej opinii atestowana trasa w Ostrołęce należy do bardzo szybkich, ale tym razem silny, przeciwny wiatr nieco spowalniał poczynania biegaczy. Beata Pokrzywińska  była 5 kobietą z czasem 1:33:16, a Bartłomiej Osior z rezultatem 1:18:35 jako szósty Polak miną linię mety, w kategorii open zajmując 12 miejsce.  Na zakończenie dekoracji oboje stanęli na najwyższym stopniu podium odbierając puchary dla najlepszych biegaczy zrzeszenia LZS (Ludowe Zespoły Sportowe).

1 czerwca Beata Pokrzywińska i Bartek Osior wszystkich miłośników biegania zapraszają do Wydmin, gdzie odbędzie się I Półmaraton Wydminy oraz
II Wydmińska zaDyszka.

 

Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że sport, a w szczególności bieganie może stać się stylem życia . . . 

Zdjęcia jak zwykle do obejrzenia w galerii