To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

OPIS PRZEPROWADZONYCH DZIAŁAŃ W RAMACH AKCJI: „WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZURACH-2014” przez przedszkolaków zPrzedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

W dniu 04.IV.2014 r. organizowana była kolejna akcja

„Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur”

pod hasłem:  

„Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”,

w której wzięły udział  wszystkie grupy przedszkolne.

 

 

 

Sprzątanie śmieci odbyło się wg planu:

GR.I – 3 latki – podwórko przedszkolne

GR.II – 4 latki – ul. Koszarowa i Drzymały

GR.III – 5 latki – ul. Nowowiejska i Plac Piłsudskiego

GR.IV integracyjna – 3 i 4 latki – ul. Wilanowska, tereny ogrodów działkowych

GR.V  - 6  latki –  tereny ogrodów działkowych przy kanale Łuczańskim

GR.VI integracyjna – 5 i 6 latki – ul. Drzymały i Nowowiejska.

 

Przedszkolaki z  wielkim zapałem przystąpiły do sprzątania wytypowanych ulic i okolic miasta Giżycka. Śmieci zebrane przez dzieci były bezpośrednio segregowane do poszczególnych worków.

W ten sposób dzieci uczyły się poszanowania przyrody i dbania o najbliższe środowisko przyrodnicze. Segregując bowiem odpady chronimy w ten sposób zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych.

         W związku z kolejnym uczestnictwem naszego przedszkola w VI edycji KONKURSU EKOLOGICZNEGO  pod hasłem: „LOP kontra elektrośmieci”, w trakcie sprzątania dzieci ze starszych grup wraz z nauczycielkami rozdawały przechodniom ulotki informacyjne na temat przynoszenia do przedszkola zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

         Ponadto w każdej grupie zostały przeprowadzone rozmowy i pogadanki dotyczące dbania o najbliższe środowisko przyrodnicze oraz na temat recyklingu surowców wtórnych, a także zbierania i segregowania śmieci.

Należy podkreślić, że dzięki tego typu akcjom dzieci szybciej i łatwiej uczą się przyswajać zarówno wiadomości, jak i umiejętności z zakresu ochrony przyrody, jak żyć w zdrowym i przyjaznym środowisku oraz dbać o swoje zdrowie i najbliższego otoczenia.

 

Opracowała: Ewa Cielecka

 

 

  Zdjęcia z Akcji w zakładce galeria.