To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Akcja pod Hasłem Przyroda moich dziadków

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu w ramach  Akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach” do obszaru edukacja przyrodnicza postanowili poznać przyrodę swoich dziadków.

Pod hasłem Przyroda moich dziadków chętni uczniowie klasy 4b przeprowadzili wywiad ze swoimi dziadkami, babciami i na podstawie zebranych informacji  na zajęciach koła przyrodniczego  w dniu 10.04. 2014 dzieci wykonały plakaty, na których zaprezentowały zebrane informacje podczas rozmów z seniorami.

Z wywiadu dzieci dowiedziały się, że ich dziadkowie częściej niż obecnie uprawiali warzywa i owoce w przydomowych ogródkach, które następnie wykorzystywali w kuchni do przygotowywania codziennych posiłków. Babcie już od wczesnej wiosny wysiewały nasiona pomidorów, ogórków, sałaty w skrzynkach na okiennych parapetach a później  pikowały by wysadzić do gruntu. Dziadkowie doglądali drzew owocowych i krzewów przycinając je. Sadzili najczęściej grusze, jabłonie, śliwy, a z krzewów porzeczki, maliny,  i agrest.

Dziadkowie opowiedzieli  wnukom  jak  kiedyś korzystano z lasów, jego darów oraz zwrócili uwagę na fakt, że kiedyś liczniej w lasach  na naszym  terenie można było spotkać lisy, wiewiórki, dzięcioły.

Dzieci na wstępie zajęć  podzieliły się zebranymi przez siebie informacjami a później wspólnie wykonały prace plastyczne w formie plakatów na, których starały się przedstawić  to co usłyszały od swoich dziadków.

Uczniowie SP2 i nauczyciel przyrody Grażyna Góralczyk

 

 

Jak zwykle zdjęcia do obejrzenia w galerii