To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Przyroda bez elektroodpadów 2014 Akcja Szkoły Podstawowej w Piszu

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu kontynuują podjęte w ubiegłym roku działania związane z edukacją odpadową.

W ciągu całego roku szkolnego zaplanowano i realizuje się działania związane z uświadamianiem społeczności szkolnej i lokalnej na temat szkodliwości gromadzenia i przechowywania starego, zużytego sprzętu elektrycznego    i elektronicznego. Dzieci  systematycznie zachęcają do oddawania tego sprzętu do odpowiednich punktów zajmujących się właściwym postępowaniem  z elektroodpadami.

W   listopadzie  2013r. uczniowie  uczestniczyli w warsztatach  edukacyjnych w ramach projektu „ ElektroOdpowiedzialni”.

 Projekt był  realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy wsparciu Narodowego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzieci na zajęciach  pod kierunkiem trenerki dowiedziały się jaki sprzęt to  już  elektrośmieci. Poznały zasady postępowania z takim sprzętem. Dowiedziały się jakie zagrożenie dla środowiska ma nieodpowiedzialne postępowanie z elektroodpadami.

Warsztaty trwały trzy godziny lekcyjne  i prowadzone były w atrakcyjny dla dzieci sposób w formie zabawy. 

Od października do grudnia  uczniowie  zbierali stare telefony komórkowe, które zostały przekazane operatorowi współpracującemu z Eko-szkołą w  celu właściwego ich utylizowania.

W dniach od 23.04.2014 do 30. 04.2014 zaplanowana została w Szkole akcja zbiórki elektroodpadów  na terenie szkoły. W działania uczniowie postanowili zaangażować wszystkich uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli  ale i innych mieszkańców naszego miasta. W ramach Akcji Sprzątanie Świata –Polska  w dniu 25.04.2014  dzieci  nie tylko będą uczyć się i uczyć innych  jak postępować    z tymi odpadami  ale  również  sprzątać  najbliższe otoczenie z elektroodpadów.

Uczniowie SP2 i nauczyciel przyrody Grażyna Góralczyk

 

   Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii