To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Kampania informacyjna o elektroodpadach w SP Hejdyk

Szkoła w Hejdyku w ramach  ,,Wiosennych działań na Warmii i Mazurach” realizuje tematykę ,,Przyroda bez elektroodpadów”.21.03.2014 r została przeprowadzana kampania informacyjna pod hasłem ,,Wiosnę witamy- elektroodpady oddamy” na temat elektrośmieci. Każda klasa przygotowywała plakaty. Ponadto zostały opracowane  ulotki i broszurki o zasadach postępowania z ZSEE i  ich akcji zbiórki. Cała szkoła( kl 0-VI-80 ucz) wraz nauczycielami przeszli przez Hejdyk niosąc transparenty, skandując hasła o zużytym sprzęcie elektrycznym
i elektronicznym oraz śpiewali piosenki o treści ekologicznej. Podczas happeningu rozwiesiliśmy plakaty w miejscach najczęściej uczęszczanych, pobliski sklep, tablica ogłoszeń wsi ,świetlica wiejska, przystanek autobusowy. Do każdej skrzynki  dzieci wrzucały ulotki lub wręczały osobiście zapraszając do włączenia się w akcję zbiórki. Klasy starsze również po zajęciach propagowały ideę kampanii roznosząc informację po swoich wsiach: Turośl, Karpa, Ciesina. Szkoła akcję rozszerzyła na kolejne wioski – Karwicę i Uściany, chociaż nie uczęszczają do nas dzieci z tych miejscowości.

Kolejnym wyzwaniem była edukacja rodziców. Podczas zebrania rodziców nauczycielka Małgorzata Ruszczyk przedstawiła prezentację multimedialną na temat elektroodpadów oraz poinformowała o realizacji w szkole programu ,,Moje miasto bez elektrośmieci” ElektroEko z Warszawy”, w którym mogą brać udział szkoły wiejskie. Dla każdego uczestnika spotkania zostały rozdane mini książeczki ,,Rodziny poradnik o elektrośmieciach” oraz broszurki. Przekonywaliśmy rodziców do aktywnego włączenia się do zbiórki elektroodpadów, która odbędzie się w szkole od 02.04 do 11.04.2014 r. Dzięki ich zaangażowaniu  mamy możliwości zdobycia bezpłatnych pomocy dydaktycznych dla szkoły od firmy odbierającej elektroodpady, która przelicza je na punkty. Zostały przypomniane wyniki ubiegłoroczne ( 2 t 700kg).Jest to ok. 3000 pkt, które przeszły na ten rok. Naszym marzeniem jest otrzymanie tablicy multimedialnej. Musimy zebrać ok. 9 tys punktów .Do akcji włączyli się również :  Nadleśnictwo Pisz i Maskulińskie, ZEOSIP w Piszu, KRUS w Piszu, ZUK w Piszu.

Wierzymy ,że wspólnymi  siłami osiągniemy nasz cel, czyli zebranie jak największej ilości elektrośmieci. Prowadząc taką kampanię przyczyniamy się do ochrony naszego najbliższego środowiska pozbywając go elektroodpadów.

                               Małgorzata Ruszczyk- szkolny koordynator programu

                                                                    ,,Moje miasto bez elektrośmieci”

 

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii.