To jest archiwalna wersja strony.
Najnowsze informacje znajdują się tutaj: www.jeziora.com.pl

Kaczki - w różnych przedmiotach

Konkursy związane z realizacją ogólnopolskiego programu „Ożywić Pola - Rok Kaczki”. Były to:

  •                Konkurs plastyczny ,,Sylwetki kaczek”- wyklejanki dowolną techniką(Gr. wiekowa: I-III i  IV-VI)
  • ·          Konkurs plastyczny ,,Plakat o kaczkach”(Grupa wiekowa IV-VI)
  • ·         Konkurs plastyczny ,,Kaczki -  forma przestrzenna”(Grupa wiekowa IV-VI)
  • ·         Konkurs wiedzy o kaczkach -  (Grupa wiekowa: I-III i  IV-VI)
  • ·         Konkurs ,,Kaczki w matematyce” (Grupa wiekowa  IV-VI)
  • ·         Konkurs literacki „Śladami kaczek” kl IV –VI

Konkurs ,,Prezentacja multimedialna o kaczkach” kl IV- VI

Uczniowie klas I-VI wykonywali w szkole i domu prace plastyczne o tematyce kaczek. Były one staranne i pomysłowe z wykorzystaniem różnorodnych technik.  Wykazali się również zasobem zdobytej wiedzy o kaczkach oraz zmagali się z zadaniami matematycznymi dotyczących pożywienia, rozrodu, wielkości. Zadnia z treściami o kaczkach wykorzystywały wiedzę matematyczną z zakresu, czasu, jednostek długości, ułamków, pola powierzchni terenu i obwodów. Ponadto zdobytą wiedzą uczniowie wykorzystali przy pracach literackich (opis, opowiadanie, rymowanki, zagadki).Z kolei najciekawsze prezentacje multimedialne o kaczkach zostały przedstawione młodszym dzieciom.

Prace konkursowe zostały umieszczone na gazetce i stanowią podsumowanie wiedzy
o kaczkach, a jednocześnie pokazują umiejętności artystyczne naszych uczniów.

W środę 22.05.2013 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie wyników konkursów, a tym samym rozdanie nagród, dyplomów. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, rzeczowe, gadżety, które wręczał Pan Robert Wałuszko- myśliwy z koła łowieckiego „Cyraneczka”. Nagrody ufundowało koło łowieckie i Nadleśnictwo Maskulińskie w Rucianem Nidzie. Bardzo dziękujemy.